שכונות דרום תל אביב: ההזדמנות שלכם להשקעה מניבה בעיר הגדולה

tel-aviv-2253289_1920

אם גם אתם מחפשים הזדמנות להשקעה בנדל”ן מקומי, לא כדאי לכם לפספס את הסקירה שאנו מביאים כאן: זה הזמן להכיר לעומק את שכונות דרום תל אביב, שהופכות אט-אט להזדמנות הטובה ביותר להשקעה בעיר המבוקשת ביותר בישראל. קראו, הפנימו, החכימו – ותגלו שההזדמנות הבאה נמצאת ממש בהישג יד

משהו קורה שם, בדרומה של תל אביב: האזור שנחשב במשך שנים מוזנח וחסר כל חן, הולך ומתעורר והופך למבוקש יותר ויותר. זוהי ראשיתו של תהליך מובן לגמרי: אחרי שצפון העיר ומרכזה הפכו לאזורים יקרים מאוד – שלא לדבר על תחושת הרוויה ועל ההיצע הנמוך – כולם נודדים דרומה ‘מכוח האינרציה’ הנדל”ני. ואם המילה “דרומה” גורמת לכם לחשוב על שכונת פלורנטין, אתם טועים: תחשבו דרומה עוד יותר. מקו לה גווארדיה בואכה ההגנה, ומשם הלאה. שם תמצאו את האקשן האמִתי. זה הזמן להכיר את השכונות המבוקשות ביותר של דרום תל אביב בעת הנוכחית.

יד אליהו:

ממקום שמוזכר רק במשחקי כדורסל – לפנינה של ממש

לפני שנים לא רבות היה נזכר שמה של השכונה השקטה הזו בעיקר בהזדמנות אחת: כשיש משחק של “מכבי”, הלא היא מכבי תל אביב, הקבוצה שהיכל הספורט הממוקם בשכונה הוא מגרשה הביתי. היום זה כבר לא כך: היום הביקוש לשכונה הזו הגיע לשיא.

אחד היתרונות הגדולים של השכונה הוא האופי הביתי שלה: יש בה לא מעט בתי קרקע, ולצדם בניינים של עד חמש קומות. נדיר למצוא בה בניינים גבוהים מאוד, אם כי ישנם כמה כאלו בתחומה. השכונה נחשבת גם ירוקה למדי, עם פארקים רבים, גני שעשועים ואפילו שבילי אופניים במקומות שונים.

יד אליהו אף נמצאת במקום נוח, קרוב מאוד לנתיבי איילון שנחשבים לגבולה המערבי (מחלף לה גווארדיה נמצא ממש בקצה המערבי של השכונה) ולתחנה המרכזית של תל אביב. אוטובוסים רבים עוברים בה, ויש בה די מקומות חנייה. כל אלו הופכים אותה לשכונה מבוקשת למדי, שכבר אינה זולה כבעבר.

מידע בסיסי (וחשוב) על השכונה

גבולות השכונה: נתיבי איילון ממערב, דרך משה דיין ממזרח, רחוב יצחק שדה מצפון ורחוב ההגנה מדרום.

תושבים בשכונה: מעט יותר מ-15 אלף איש. בשנים האחרונות עברו אליה לא מעט משפחות צעירות, ושיעור הילדים מכלל האוכלוסייה גדל משמעותית

מחירי הנדל”ן:

קנייה: דירת שלושה חדרים – כ-1.5 מיליון ש”ח
דירת ארבעה חדרים – כ-2 מיליון ש”ח.

השכרה: דירת שני חדרים – כ-3,300 ש”ח בחודש
דירת ארבעה חדרים – כ-4,300 ש”ח בחודש.

israel-844370_1920

שכונת התקווה:
התקווה מורגשת שוב ברחובות

שכונת התקווה היא שכונה שהוקמה במקור על ידי עולים יוצאי עדות המזרח, ועד היום נשמר אופייה כמעט כשהיה בעת ייסודה. שכונת התקווה היא שכונה חמה, משפחתית, ביתית ושקטה אף יותר משכונת יד אליהו, אשר בה גם כמה פינות חמד קולינריות מעולות (שוק התקווה הוא רק דוגמה אחת), אך במשך שנים היא סבלה מהזנחה רבה. נראה כי באחרונה התמונה הזו משתנה.

שכונת התקווה היא אחת מאותן שכונות בודדות בתל אביב שבהן עוד ניתן למצוא נכסים ששווים נמוך ממיליון שקלים. לרוכשים ולמשקיעים רבים זה נשמע כמו חלום: נכס במאות אלפי שקלים בלבד, מרחק עשר דקות נסיעה ממרכז תל אביב. ברור לכול שיש לכך סיבה – ההזנחה של השכונה לאורך השנים לא תרמה למעמדה, אך נדמה כי השכונה מתחילה בתהליך ג’נטריפיקציה מואץ, שעשוי להפוך אותה ל’פלורנטין השנייה’ של תל אביב. גם החלטת העירייה להסדיר את נושא רישום הנכסים בשכונה (פרצלציה) יתרום, כך נראה, להמשך מגמה זו.

מידע בסיסי (וחשוב) על השכונה

גבולות השכונה: נתיבי איילון ממערב, הרחובות מצובה וגבעתי ממזרח, רחוב ההגנה מצפון ודרך לח”י מדרום.

תושבים בשכונה: כ-13 אלף איש

מחירי הנדל”ן:

קנייה: דירת שני חדרים – כ-805 אלף ש”ח
דירת ארבעה חדרים – כ-1.6 מיליון ש”ח.

השכרה: דירת שני חדרים – כ-3,000 ש”ח בחודש
דירת שלושה חדרים – כ- 4,000 ש”ח בחודש.

שכונת שפירא:

החצר האחורית שלפתע כולם חושקים בה

במשך שנים זו הייתה שכונה נידחת, שכמעט לא הוזכרה ולא זכתה להתייחסות, בעיקר במונחי נדל”ן ומגורים. כי מי ירצה שכונה שנמצאת דרומית למתחם התחנה המרכזית של תל אביב, עם אוכלוסייה שרובה ממעמד סוציו-אקונומי נמוך? מתברר שהרבה מאוד אנשים. זרם ה’מהגרים’ לשכונה החל לפני כחמש שנים לערך, והוא לא נפסק עד היום.

שכונת שפירא היא דוגמה מובהקת למה שיכול לגרום שוק הנדל”ן הדינאמי: מאחר שפחות ופחות דירות במרכז העיר ובצפונה נחשבות בנות השגה לבני המעמד הבינוני ולצעירים – הן לצורכי לקנייה והן לצורכי שכירות – מתחילים אותם מחפשי דירות להדְרים עוד ועוד, לשכונות הפופולאריות פחות. מבלי להתכוון, הם הופכים את אותן שכונות למבוקשות יותר ויותר, ומשנים את פניה. סיבוב קצר בשכונת שפירא של היום יראה לכם אינספור בתי קפה ומקומות בילוי קטנים – מראות שפעם לא נראו בה. אט-אט השכונה הופכת צעירה יותר, תוססת יותר ומבוקשת יותר. ועדיין, המחירים בה נמוכים יחסית.

מידע בסיסי (וחשוב) על השכונה

גבולות השכונה: שדרות הר ציון ממערב, נתיבי איילון ממזרח, מתחם התחנה המרכזית של תל אביב מצפון ודרך קיבוץ גלויות מדרום.

תושבים בשכונה: כ-8,500 איש

מחירי הנדל”ן:

קנייה: דירת שני חדרים – כ-1.3 מיליון ש”ח
דירת ארבעה חדרים – כ-2 מיליון ש”ח.

השכרה: דירת שני חדרים – כ-3,200 ש”ח בחודש
דירת שלושה חדרים – כ- 4,300 ש”ח בחודש.

Picture11

נווה שאנן:

המהגרים האפריקניים שינו את התמונה – פעמיים

שכונת נווה שאנן, השכונה שבתחומה נמצאים שני מתחמים ידועים לשמצה – מתחם התחנה המרכזית הישנה ומתחם התחנה המרכזית ה’חדשה’ – הייתה בעברה אזור סימפטי ונעים שאצר בחובו את נפלאותיה של ארץ ישראל הישנה והטובה. בשנים האחרונות השתנה אופי השכונה לחלוטין, והיא הפכה מוזנחת מאוד וצפופה במיוחד.

הגעתם של המהגרים האפריקניים היא שתרמה, בין היתר, לשינוי צביון השכונה – וזה קרה פעמיים: בתחילה הביקוש אליה ירד פלאים ורבים מהמקומיים עזבו אותה. הפשע וההזנחה גברו והיא הפכה לשכונה שלא נעים להסתובב בה.

אך בשנים האחרונות ממש נדמה שחל שינוי נוסף: אותה מגמה שגרמה לרבים להתרחק ממנה, הביאה לירידת מחירים משמעותית ומשכה אליה מבחוץ את אותם מחפשי דירות שביקשו למצוא קורת גג במחיר שפוי. כך, בהדרגה, החלו להגיע אליה יותר ויותר תושבים מן החוץ. אמנם המגמה הזו נמצאת ממש בראשיתה, אך היא כנראה תחולל את השינוי המיוחל בשכונה ותהפוך אותה לנעימה ומבוקשת יותר עם הזמן.

מידע בסיסי (וחשוב) על השכונה

גבולות השכונה: רחוב העלייה ודרך בגין ממערב, רחוב החרש ממזרח, רחוב הרכבת מצפון ודרך סלמה מדרום.

תושבים בשכונה: כ-30 אלף איש (כך על פי ההערכות, בשכונה שאמורה להכיל כ-7,000 איש)

מחירי הנדל”ן:

קנייה: דירת שלושה חדרים – כ-700 אלף ש”ח
דירת ארבעה חדרים – כמיליון ש”ח.

השכרה: דירת שני חדרים – כ-3,000 ש”ח בחודש
דירת שלושה חדרים – כ- 3,500 ש”ח בחודש.

הכותב הוא צביקי בן דוד, מנכ”ל ומייסד חברת BH INVESTMENTS, המתמחה ברכישות נדל”ן מניבות בדרום תל אביב.

לפרטים נוספים: 03-9096866, office@bhregroup.com

Posted on February 20, 2018 in News

Back to Top